ראשי » מה זה לוגו? ואין ליצור לוגו איכותי?

מה זה לוגו? ואין ליצור לוגו איכותי?

לוגו הוא אחד הדברים הנחוצים ביותר לכל עסק חדש שזה עתה התחיל לפסוע את צעדיו הראשונים. ולמרות החשיבות הרבה שמקנה לוגו איכותי להצלחת העסק, בדרך כלל רבים מבעלי העסקים נוטים לזלזל בחשיבותו ובחשיבות שיש להקנות לעיצוב שלו. בשורות הבאות אנסה להקנות לכם מעט ידע אודות מה זה לוגו, מה עושים איתו, ממה כדאי להימנע בדרך ליצירת לוגו איכותי, ובכלל ננסה לתת לכם כמה טיפים שתמיד יוכלו לעזור בשלב כזה או אחר כשתרצו ליצור לוגו לעסק.

מה זה לוגו ואיך הוא מקדם את העסק

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה לוגו?

לוגו הוא אלמנט גרפי, מן איור או עיבוד טקסט שנוצר בדרך כלל בכדי לשמש מטרה ולייצג גורם מסוים (בדרך כלל, ארגון או מוצר), שעל ידו הציבור יוכלו לזהות את העסק.

אם ננסה לפשט את המילים המורכבות האלו, מדובר בתמונה שמכילה את שם העסק בצורה ייחודית לאותו עסק ספציפי. זה יוכל להתבטאות באייקון או בסמל שיתאר את העסק ואת הפעילות שלו, ולעיתים הלוגו יהיה מורכב רק מתמונה/סמל ללא טקסט או שם העסק. מי שירצה דוגמאות לכך יוכל להיזכר בסמל המייצג את החברה המצליחה של אפל, או את הסמל של גוגל שתמיד מופיע מעל מנוע החיפוש.

ולכן, בגלל שהלוגו הולך לייצג את החברה/העסק שלכם מכאן והלאה, לשם כך רצוי ללכת אל מעצב גרפי מקצועי שעל פי הדרישות שלכם יוכל לעצב לוגו מתאים לעסק. ואם הלוגו מעניין ומספיק מושך, תוכלו גם למשוך יותר לקוחות, דבר שבהמשך הדרך רק יחזיר את הוצאותיו.

עצה של מומחה – לא כדאי לעשות את אחת הטעויות הנפוצות שעושים בעלי עסקים חדשים ולא מספיק משופשפים בתחום, שבוחרים לוגו חובבני בעצמם. טעות נוספת שיש לקחת בחשבון היא שימוש באתרים עם תבניות לוגו מוכנות, דבר כזה יכול ליצור מצב בו תשתמשו בתבנית לוגו הזהה ללוגו של עסק אחר. זה דבר שלא מכבד אתכם, ובטח שלא מוסיף לכם נקודות נוספות אצל קהל היעד של העסק שלכם.

עוד נקודה חשובה נוספת, שאסור להשתמש בתמונות לוגו שמופיעות בגוגל או באתרים אחרים של תמונות. אתרי התמונות אוסרים על שימוש בתמונות שלהם בתוך הלוגו, ובנוסף הלוגו כבר לא יהיה ייחודי כפי שהסברנו לעיל.

יצירת הלוגו בפורמט וקטורי

בין אם אתם יוצרים את הלוגו בעצמכם ובין אם אתם מזמינים אותו דרך מעצב אתרים, יש ליצור את הלוגו בפורמט וקטורי. פורמט זה מקנה לנו את היכולת להגדיל את התמונה של הלוגו בתוכנה שאיתה יצרנו אותו ללא הגבלה וללא איבוד איכות מהתמונה.

לדרוש מהמעצב את כל קבצי הלוגו

אם כבר בחרנו בדרך הקלה והלכנו אל מעצב מומחה, יש לדעת שבדרך כלל יוצרים את הלוגו באמצעות תכונה שנקראת בשם Adobe Illustrator, ויש לדרוש מהמעצב שיצר את הלוגו את כל הקבצים שקשורים אל הלוגו כולל קבצי המקור שאיתם הוא יצר הלוגו בתוכנה.

הלוגו הולך ללוות אותנו לאורך כל הזמן

כפי שכבר הזכרנו בהתחלת המאמר, הלוגו הוא הכלי שהולך לשרת את העסק שלנו כבר מתחילת דרכו ועד סוף הדרך, ומומלץ לעשות אותו על הצד היותר טוב ללא חיפופים וללא ניסיונות לעגל פינות. וודאו שהאדם שיוצר עבורכם את הלוגו מספיק מקצועי ומספיק מנוסה על מנת לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

כלי נגישות